Alumni: 2009 Directory

Shashini Arambage - Life Sciences
Omolola Abraham (Ashadele) - Reproductive Health Management
Shamri Ahafurdeen - Information Technology
Saima Ahmed – Law/English
Svetlana Amirova – Mathematics
Roxanne Armitage - Criminology/Psychology
Stephanie Austin - Study Abroad
Matthew Baird - History/Education Studies
Matthew Ball – Computer Science/History
Natalie Berry - Law/Economics
Suzanne Bold - Politics/Philosophy/Economics
Jack Brown - International Relations/Politics
Rebecca Burrow – Physiotherapy
Adam Calverley - Criminology
Sara Clark - English/American Studies
Joanne Cook – Nursing
Harriet Cooney – Adult Nursing
Abigail Cooper – Sociology/Criminology
Mel Coudert – History
Niamh Cunningham - History/Politics
Charith Dayaratne – Business Management/Finance
Ayan Datta - Medical Science
James Dawson - Chemistry/Forensic Science
Raveeni Dias - Management Science/Finance
Philippa Douglas - Physical Geography/Chemistry
Ellen Ellison (Tines) - Study Abroad
Tom Ellison - Human Resource Management/ Marketing
Kate England - Computer Science/English
Carla Firmin – Criminology/Psychology
Virginia Fisher – Education
Jessica Fong Wong Siew – Music
Matt Forde - Business Administration/Human Geography
Ben France - Chemistry/Law
Emily Gaffney (Wildon) - Chemistry/Forensic Science
Sameera Gayan - Information Technology/Management
Bethan Griffiths – History/Psychology
Ceri Griffiths - Business Management/Human Resource Management
Lisa Hall (Amy Grindon) - English/Media/Communications/Culture
Amelia Hamson - English Literature/History
Katy Hanby - Business Management/Human Resource Management
Max Hastings - Law/Philosophy
Irene Haycock - Geographical Research
Sophie Hayes – History/Physical Geography
Georgie Hammerton - Marketing/American Studies
Claude Jansz - Information Technology
Lucy Jeffery - Music & Music Technology
Alex Johnson - Criminology/Psychology
Andrew Jones - German/French
Amila Kadigamuwa - Information Technology
Kam Lun Lai - Human Resource Management/Psychology
Erika Karlsson - Study Abroad
Joshua Lawrence - Philosophy/Politics
William Liu (Zichu) – Marketing
Nandimittha Liyanage - Information Technology
Christopher Lockwood - English & American Literatures
Joel McDonald - Law/Politics
Rachael McGhee – Biology/English
Laura McManus - English/Media Communications & Culture
Gilbert Miano – Law/Criminology
Becky Miller- Human Resource Management/Psychology
Charlotte Miller- Economics/International Relations
Rob Mogridge – Chemistry/Physics
Ashleigh Morgan – English/Sociology
James Mountford - Computer Science/Mathematics
Rebecca Mulhearn - English/Media Communications & Culture
Fergus Murray - Business Administration/Human Resources Management
Abia Ng – Music/Psychology
Candida Outridge – Industrial Relations
Adam Ovens - History/Chemistry
Tiffany-Jayne Painton - History/Politics
Rebekah Parry – Medicine
Michael Pickles - Global Security
Becky Ramshaw - Educational Studies/Psychology
Rukshan Ranasinghe - Information Technology
Stuart Rawlins -  International Relations
Jerome Rippert – Study Abroad
Sally Robinson - English & American Literatures 
Harpinder Sanghera - Information Technology Management fo Business
Anthony Simmons - Human Resource Management/Sociology
Matthew Short – Medicine Mbchb Clinical Years
Emma Speers – Law
Nicola Spinks – Mathematics
Mark Steele - Music/Politics
Rachel Steventon - Biology/Forensic Science
Matthew Tebbutt - International Relations
Mark Towers - English/Philosophy
Rob Van der Burgt (Study Abroad)
Veronica Ward – Music/Music Technology
Roger Weston - Criminology/Geography
Luke Wilcox - Computer Science & History
Holly Wimbush – English/History
Lindsey Wolfe - Social Science
Kenn Wong - Biomedical Sciences
Kimberley Wright - Medicinal Chemistry/Forensic Science
William Liu Zichu - Marketing

Back to Directory of Alumni