Alumni: 1994 Directory

David Adams - English/Psychology
Miguel Adams - German/Russian/Computer Science
Helen Addams - Economics/Sociology and Social Anthropology 
Olomolu "Yemmi" Agbebi - Business Administration
Naeem Ahmed - Data Engineering
Nick Akroyd - Law/Economics 
George Anastasopoulos – Economics/Sociology Alison Andrews (Hancock) – French/German/Management Science
Catherine Andre - Study Abroad 
Stephen Ashton - History/Economics
Maqbool al-Awaira - Economics/Politics
Abiola Awote (Osomo) - International Relations 
Darren Allcock - Computer Science/Management Science 
Rajesh Babajee - Law/Politics
Paul Bainbridge - Biochemistry/Chemistry
Susan Baker - Psychology/Criminology
Vicky Barsky (Avery) - English/French
Catherine Bates (Howells) – History/American Studies 
Helen Batty - Management Science/Computer Science
Richard Batty - Computer Science/Electronics
Lucy Benham – English/Geography 
Frances Bennett - Political Communications
Helen Beston (Sejbl) - French/Maths 
Michael Blake - Industrial Relations 
Karl Bohanan – Criminology
Adrian Boniface - Economics/Law
Christopher Booth - Digital Music Technology 
iain Brassell - International Relations 
David Brazier - Counselling 
Paul Brown - Economics/Geography
Steve Brown - Automatic Identification 
Nina Bunton - American Studies/History 
Lisa Butler (Jarman) – Geography/Geology
Debbie Byrne – Information Technology
Carolina Castillo (del Saz-Orozco Huang) - Study Abroad
Louise Chandler (Alcock) – History/American Studies
Yuen Chin – Economics/Law
Colin Chung - Economics/Politics 
Andrew Clarkson – Geography/Geology
Nicky Clifton - Law/Psychology 
Andrew Colman - English/Philosophy 
Costas Constantinides - Economics/Politics 
Andy Corgan - Chemistry/Geography
David Cosby - International Relations
Gary Cue - Management Science/Computer Science 
Alison Daniel-Cutler (Cutler) - French/German 
Dina Daouk (Gamali) - French & German/Management Science
Helen Davey – Geology/Classics
Martin Deane - Economics/Geography 
Nancy Deckers - Study Abroad
Teresa Dudek - Geology 
Michelle Duesman (Dannen) – History
Rachel Duffy (Dadswell) - French/Psychology 
Andy Dutton - Economics/Computer Science 
Suzie Evans (Lee) – Law/Criminology
Matt Farris - Geography/Geology 
Sally Feihn (Cotton) - German/Psychology
Pádraig Floyd - Cultural Studies
Sara Forsyth - English/American Studies
Darren Frost - Politics/Economics 
Sam Gidoomal Economics/Law
Claire Goode - French/Management Science 
Jenny Goulding (Turner) - European Studies/Russian Studies
Xahne Grantham (Kennell) – Geography/Geology
Michael Green - Computer Science/Electronics
Tom Grinyer - Economics/Politics 
Rachel Hall (Howe) - English/Music
Juriah Abdul Hamid - Education
Roger Harris - European Studies/German
Debbie Hawker (Lovell) - Psychology 
Rachel Heath - Biology/Geology
Chris Hills - French/Economics/Business Administration
Kathryn Hobbs (Palmer) - Sociology/Music
Stephen Hobbs - International Relations
Victoria "Tor" Hockings - Economics/Law
Alan Hodgkinson – English/History 
Kelly Home - Law/Psychology
Leonie Howe – Criminology/American Studies
Emma Hurst (Breeze) - English/History 
Pauline Jones - History/Politics 
Maxine Joseph (Thomas) – International Studies 
Richard Jowitt - Geography/Geology 
Dorothea Justin Moduying - Law/Management 
Christina Kaltsidi - Business Administration 
Christos Karamanlis - History/Politics
Zorah Abu Kassim - Business Administration
Philip Keenan - History/English
Kim Jong-Name - Neuroscience
Susan King - Biomedical Sciences 
Stuart La-Ffin - French/European Studies 
Jeanette Larkinson – Economics/Politics
Michelle Leggett - English/Law 
Victoria Leigh – Russian/European Studies
Philip Line - History/Politics 
Pallavi Lobo – Data Engineering
Caroline Lopez-Worth (Worth) - French/German/Psychology
Aileen Lothian - Chemistry
Sonja Mackenzie - Biomedical Sciences 
Julia Maeda (Gould) - International Relations 
Philippe Magalon - French/European Studies 
Vicki Magalon (Parker) - French/English 
Cherry Maguire - Sociology and Social Anthropology/Psychology 
Sarah Mainprize - English/Law 
Norzidah Manan - Business Administration 
Margaret Mangan - Psychology/English
Kevin Mansell – Machine Perception and Neurocomputing 
Rachela Marano - French/Management Science 
Theophilus Marinho (Akinola Marinho) – Law/Politics
Heath Martorella - French/History 
Rachel Mason - Psychology/Biology
Caroline McGann - Law/Criminology
Rachel McIntosh (Hayward) – International Relations
Herbert McGonigle - Historical Theology 
Charles McKinney - Philosophy/Geography
Matthew Meek - History/American Studies 
Eva Mestre - English
Sarah Meyer (Foley) - Geography/Chemistry
Franco Milazzo - Statistics/History 
Elizabeth Mills - Mathematics/Philosophy
Robyn Moran - English/Psychology 
Arjun Mukerjee - Philosophy/Economics
David Ndzi - Electronics & Mathematics 
Sharon North - Psychology/Sociology & Social Anthropology
Selina Noton (Flynn) - French/European Studies 
Emeka Nwandiko - International Relations
Marsha O'Mahony - Politics/Sociology 
Boris Orlikowski - European Studies
Abigail Owen – Law/Criminology
Christodoulos Papachristodoulou - Economics/Politics 
Philippa Parker (Bell) - European Studies/French/Russian 
Matthew Pascoe (Pardon) - Computer Science/Management Science
Robert Pearson - International Relations
Bridget Perriman (Lane) - Philosophy/Politics/Economics
Kasuni Pinnawale – Law/Criminology
Roman Plevak - Study Abroad
James Power - Computer Science/Physics 
I K Puniamurthy - Counselling 
Jennifer Pryor - Health Planning & Management
Gautam Rajkhowa - Industrial Relations 
Gary Rayment - History/Politics
Andrew Richards – Geography/Geology 
William Rhodes - American Studies/Law
Sian Rhodes (Boston) – English/History
Nicholas Robb - Geology/Geography 
Holly Robinson - Law/Criminology
April Ross (West) - Law/Psychology
James Ryan – Geography/Geology
Mira Sagoo – BA Law & English
Marc Sargeant - American Studies/Russian Studies 
Klair Scattergood – Law/Classical History
Octavia Schirmer - Business Administration 
Mark Simpson – French/Russian Studies 
Bengt Sivertsen - Study Abroad
Nicholas Smith - Geology
Byron Stanway - Management Science/Computer Science
Bruce Strong - Biology/Geography
Nicola Suter-Georgini (Suter) - Biology/Biochemistry 
Rob Swift - Philosophy/Politics 
Michelle Symes – English/Russian Studies
Tan Beng Tiong - Computer Science/Electronics 
Jane Taylor - American Studies/History 
Simon Taylor - Maths/Geography 
Michelle Teo - Computer Science/Management Science
Haidee Van Duyvenbode (Mulkern) – English/Psychology
Sharada Vegi - Counselling 
Pauline Vickers (Jones) – History/Politics 
Joanna Waddington - Law/French 
Elizabeth Wallace (Wood) – Law/Management Science
Andrew Walsh - French/German
Wilson Wang - Computer Science/Management Science 
Kathryn Warner (Rose) - Psychology/Sociology
Mandy Watts (Woolford) - Biochemistry/Biology 
Natascha Weisbrot (Gutmans) - International Relations
Michael Westhead – Psychology/Computer Science 
Daniel Whitehead - Law/Economics 
Victoria Widdup (Verity) - French/Geography 
Catherine Williams – English/Philosophy
Lisa Wilson - Mathematics/Sociology/Social Studies 
Paul Wilton - History/Politics
Tim Wright - Criminology 
Mark Wyatt - European Studies/German

 Back to Directory of Alumni