Alumni: 1991 Directory

Lisa Arnott (Jones) – Biology/Psychology
Joanne Arrowsmith Geography/Sociology
Christopher Baker - Philosophy/Psychology 
Jacqueline Bassi (McCann) - Criminology
Julie Bloor - History/Politics
Henry Breese - Politics/Economics
Mark Brooks - Geography/Politics 
Jenny Brown - English/Economics 
Simon Brown - Geography/Geology 
Louise Bye – Geography/Psychology
Helen Clark (Mills) - English/Philosophy
Gavin Coles - Philosophy/Politics
Martin Collard - Geography/Economics
Peter Cooper - American Literature 
Dominic Crisp - English/Philosophy
Paul Cubberley - International Relations 
Stephen Cutts - American Studies/English
Roger Ditchburn – Economics/Politics
Ruth Duncan (Joscelyne) - Psychology/Biology 
Lesley Durkin (Hall) - German/Management Science
Joanna Fisher - French/History
Jane Fletcher – International Relations 
Stuart Forsyth - Geography/Geology
Abd Zabar Sion – Computer Science 
Mark Frost - Geology/Geography
Michele Gates (Brown) - Law/Chemistry
Emma Greenhough (Crampin) - Biology/Psychology
Nikki Greenway - History/Politics 
Aelwyn Guest - Law/History 
Christine Guest - Mathematics/Philosophy/Education 
Chris Hadley - English/French 
Julia Hamlin (Palmer) - Biochemistry
Debbie Hawker (Lovell) - Psychology/English 
Clare Haworth (Hyland) - French/German
Martin Heller - Study Abroad 
Damian Helme - Mathematics
Vanessa Higgins – English/History
Gwyneth Hill - Community Care
Stuart Hitch – Geology
Rachael Ingleby - History/Sociology
Alex Johnson (Healy) – English/Sociology
Kathy Keane (Jones) - Psychology/Sociology
Robert Kent - Politics/Computer Science 
Sharon Kim (Butler) - German/Management Science
Helen Kinsey-Wightman (Kinsey) - Politics/Psychology/Education 
Tracey Lean (McNaught) – English/American Studies
Gus Lee – History/Politics
Alison Le Prado (Ball) - Economics/French 
Gina Lopez (Lindsell-Lusher) - French/Philosophy 
Patricia Lopez - Diplomatic Studies
Gina Lopez – French/Philosophy
Stuart Lynch - Music/Electronics 
Zailani Malik - Computer Science
Carol McDiarmid - Law/French
Sean MacGloin - American Studies/Politics
Alex Meadows – French/Economics
Kerena Mitchell (Watson) - French/Russian Studies 
Geoffrey Newton - Geology
Louisa Nutt - French/Russian/Psychology
John O’Shea (Lake) – American Studies/History 
Helen Ogden (Belza) – Biology
Clare Oglesby (Robbins) - Economics/Sociology 
Zainab Omar - Management Science/Computer Science
Anita Parker - Economics/Mathematics 
Keith Patrick - International Relations 
Amit Popat - Economics/Biology 
Jim Reali – Geography/Classical Studies
Matthew Reed - Geography/Geology
Veronica Reese - Politics/American Studies
Alex Rooke - History/Politics
Francoise Ryder - International Relations 
Anna Shannon - International Relations 
Abd Zabar Sion - Computer Science
Celeste Slater (Chooi) - Law/French 
Josephine Smith (Cussen) - Psychology/Sociology/Social Anthropology
Kim Peng Soo - Business Administration 
Jonathon Spurling – American Studies/History
Tito Stead Martin (Charles Stead) - International Relations
Catrin Stephens - English/Law 
Ian Stephenson – American Studies/Music
Julie Tan - Economics/Law 
Godfrey Taylor - International Relations
Raoul Thulin - Management Science/Physics 
Su Suan Ting - Law/Psychology 
Sandip Toprani - Biology/Biochemistry 
Paul Wagstaff - French/Politics
Simon Walters – Music/French/German 
Kerri Ward - French/Music
Kathryn Warwick - Psychology/Biology
Lisa Waygood - American Studies/English
Adam West - Biology/Biochemistry
Jane Whittaker (Lilleywhite) – Biology/Biochemistry
Colin Williams – Physics/Philosophy 
Dave Woodall - Computer Science/Mathematics
Claire Wright (Greaves) - Geography/American Studies
Weng Yoong - Law/Economics
Matthew Young – History/Politics

Back to Directory of Alumni