Alumni: 1987 Directory

Bridget Appleby (Leathley) – Psychology/Computer Science
Sarah Bailey - History/Geography 
Allison Bayliss (James) - English/History
Ray Bayliss - History/Politics
Heddus Wyn Blackwell (Jones) - Psychology/Sociology
Maria Blohm (Byrne) - Law/Psychology 
Ian Brown - German/Computer Science
Marcus Brown - Applied Social Studies
Robin Brown - Biology/Biochemistry 
Mark Brundrett - Education 
Jane Burns - Politics/French
Ashley Carter - Education 
Stuart Carver - International Relations
Ian Clarke - Management Science/Computer Science 
Sarah Davies (Slater) - Law/French 
Kimutai Cherono - Law/Psychology
Lara Coker (Faworaja) – Law/Politics
Jayne Conway – English/History 
Dave Darrall - Foundation Year
Simon Dawes - Social Studies
Kiran Desai – Economics/Law
Sally Dixon (Botterill) - English/American Studies 
Peter Farrie - Physics/Electronics 
Andy Fittes - Geography/Geology 
Tony Fitzgerald - Computer Science/Management Science
Mícheál Ó Foghlú (Foley) - English/Computer Science 
Christopher Franks - Computer Science/Electronics
Alistair Frisby - American Studies/Law
Simon Glass - History/Roman Studies 
Douglas Glover – Electronics/Computer Science 
Anne Goodman - Law/History 
Jon Gould - Computer Science
Kathryn Gray (Scott) - American Studies/English
Ian Hadley - International Relations
Helen Haselock (Tate) – French/Law
Hee Liang Tan - Law/Sociology/Social Anthropology
Julie Hope - English/Greek Studies
Tony Hunt  - Politics/Economics
Austen Hypher – Electronics 
Darren Ireland - French/Geography
Mohamed Ishgi - International Relations
Debbi Jackson - Law Psychology
Michael James - Biology/Geology
Mark Janes - International Relations
Valerie Johnson - French/Greek Studies 
Julie Jones – Social Studies
Mark Kent - Electronics/Physics
Chris Largay - Study Abroad
KIm Leahy - History/International Politics 
Paul Lee - Physics
Alan Longley – Politics/Sociology and Social Anthropology
Duncan Maggs - History/Law 
John McKenzie - Economics/Sociology 
Amanda Menzel-Hoffmeister (Menzel) – German/Law
Chris Morgans – Law/Economics
Anna Myatt - Mathematics/Music
Louvaine Newell – Psychology/Philosophy
Ngozi Ozoh (Mbamali) - Law/Political Science 
Chris Phinicarides - Computer Science/Mathematics
Susan Poole - Philosophy/Psychology 
Rick Regan - American Studies 
Pete Rhodes - International Relations
Lydia Roberts - Philosophy/Politics
Melanie Russell-Smith - English/Psychology
Ian Saikia - Geology/Geography
Lynn Saunders – Applied Social Studies
Denise Shepherd – History/Politics
Kevin Smith - American Studies/English
Jonathan Standen - Economics/Applied Statistics
Jennifer Sutch (Ibbott) – English/Philosophy 
Bon Tattar - Computer Science/Mathematics
Alwyn Teh – Physics/Computer Science
Peter Tench - Management Science/Computer Science
Adrian Thompson - Economics/Geography
Fiona Tweed – English/Geography
Rosemary Tysall - English/History
Fiona Veale (Harrison) - Economics/Law
Caron Walker (Leech) - History/Politics
Liz Walmsley (Delany) - French/Roman Studies
Karen Walsh (Costello) - Biology/Psychology
Caroline Walton (Bollen) - Music/Sociology
Ruth Wills (Thompson) – Music/Mathematics
Joanne Wilson (Clarke) - Psychology/Mathematics
Benita Wishart - Economics/Geography
Judy Wong (Leung) – Management Science/Computer Science
Maria Woods (Norris) - Biochemistry/Electronics
Mohd Rozan Yunos - Law/Economics 

 Back to Directory of Alumni