Alumni: 1986 Directory

Sian Abate (Jenkins) - Economics/Geography 
John Barber - Economics/Politics
Nick Barnett - Electronics/Physics 
Malcolm Bavington - Psychology/Physics
John Birch - Biochemistry/Computer Science
Ian Blakeley – Geography/Geology
Jon Blamire - Electronics/Music
Catriona Brandreth (Fox) – Greek/Mathematics
Alison Carey (Apps) – English/Sociology/Social Anthropology 
Paul Cashman - Economics/French
Janet Cheffings - English/Philosophy
Kofo Coker - Law/Politics 
Robert Coyle – History/Politics
Jane Cozens – Law/Psychology
Stephen Davies –Geography/Geology
Steve Delaney - Geology/English
Jennifer Ferns (Wills) – Psychology/Biology
Jon Freeman - English/Philosophy
Andrew Gartside - Geography/Politics 
Ben Gibbes - Economics/Geography 
Jonathan Gordon-Till - Geology/Russian Studies
Mike Green - Computer Science/Electronics 
Jane Grenfell (Bush) - History/Politics
Julia Groombridge - Geography/Biology 
Giles Halliwell - American Studies/Politics
Teresa Harris – American Studies/English
Deborah Hitchcock (Coupe) - Law/Computer Science
Andrea Horton – Computer Science/Mathematics
Steven Hunt - History/Politics 
Lisa Jack (Adnitt) - Greek/Mathematics
James Jones - International Relations
Pamela Keys (Alcott) - German/History
Graham King – Economics/German
Sam Kirby - English/History/Education
Adrian McGee - Maths/Psychology
Tracey Maxwell (Goddard) - History/Sociology/Education
Alan Millar - Law/Economics 
Simon Miller – English/Philosophy
Peter Minns - Politics/Social Policy
Brian Morris – Psychology/Computer Science
Robert Oldfield - Chemistry/Biochemistry 
Grace Osuman – Education
Trevor Owen – Geography/Biology 
Vaughan Parry - French/History
Kemlo Rogerson - 
Rosalind Roscoe (Francis) - English/Psychology 
Richard Russell – Music/Geography
Alaa Sadek - Computer Science
David Senior - Education
John Shepherd - French/German 
Hugh Shipman - American Studies/History
David Shipton - Mathematics/Computer Science
Rod Slip - English/Psychology
Chris Stacey - Economics/Geography 
Tan Hee Liang - Social Anthropology/Sociology
Tan Soo Kiat Harry - Economics/Law
Sharon Thomas-Petrucelli (Thomas) - Law/Politics
Jill Thomson (Bland) - Mathematics
Julie Turner (Redmond-Lyon) - French/Psychology
Laura Turner (Murrell) – History/Politics
Rachel Webb (Medlock) - Mathematics/Economics 
Christopher Wawn - History/Geography 
Tim Wheeler - Biology 
Simon Whitwham - History/Politics 
Martin Williams – Geology/Geography
Niall Wilson - Psychology/Social Anthropology/Sociology
Julie Windass (Taylor) - English/Sociology 
Richard Winski - Physics/Communications/Neuroscience
Jonathan Wong – Electronics
Oliver Wong – Philosophy/Economics 
Hela Wozniak-Kay (Wozniak) - Law/American Studies

 Back to Directory of Alumni