Alumni: 1985 Directory

Polycarp Ambe-Niba  - Law/French
Sue Armstrong – Social Studies
Malcolm Ashton - Applied Social Studies
David Beauchamp - Physics/Music 
Blanche Beavan - French/German
Maggie Bellew - Biology/Psychology
Joanne Blundell – American Studies/English
Jessica Bone (Gardner) – French/Geography
Geoffrey Cleasby - Computer Science/Electronics
Jonathan Cobbold - History/Politics 
Andy Crawford – History/American Studies
Neil Cubley - English/Psychology 
Jon Davey - English/Law 
Tamsin Dight (Wride) – Chemistry/Biochemistry
Gary Dodson - Economics/Computer Studies 
Mark Ellicott - Law/Politics 
Mike Flynn - Maths/Psychology
Peter Foley - German/Philosophy
John Fraser - Philosophy/Economics 
Rosie Golby - Economics/Statistics
Ro Gorell (Mee) - Greek/Roman Studies 
Andy Gosling - Law/Economics 
Andrew Grey – English/Law 
Paul Grey - English/Philosophy 
Heather Hannah (Gabbott) - History/Politics
Sue Hartland - History/Politics 
Deborah Hayward (Bush) – Psychology/History
Jane Johnson (Whitehouse) - French/Economics
Joseph Joof - Law/Economics 
Austin Knott - Geography/Sociology
Jonathan Leyland - Biology/Geology
Brian Long - Chemistry
Alexandra Lyle - German/Russian 
David McCann - Politics/History 
Tony McClennan - Physics/Computer Science
Sharon Maplethorpe (Kite) - International Relations
David Massey - Economics/Sociology 
Simon Miller – English/Philosophy 
Emeric Miszti - International Relations 
Alison Mollett (Bancroft) - French/Economics
Helen Mower - French/German 
Ian Musgrave - History/Politics 
Masego Ndwapi (Makunga) - Psychology/Sociology 
Victoria Neis (Jones) - Geography/Statistics
Jerry Nowers - German/Sociology 
Andrea O'Donnell - American Studies/English
Ralph Parker - American Studies/English
Mark Parsons - International Relations
Bimal Patel - Electronics 
Andy Paul - Computer Science/Economics
Jon Preston - English/History
Jackie Pope (Sharp) - Music/Electronics 
Jon Powner - Greek/History 
Sue Ralph (Smith) - Biology/Statistics
Mary Rasefske (Toolan) – Music Education
Michelle Reddish (Collingwood) - History/Sociology 
Nick Reddish - Computer Science/Electronics
Pascale Reder (German/Social Policy)
Martin Reeves - Education Management
Paul Regan - Statistics/Economics 
Joe Sang - International Relations 
Peer Schmitz - Computer Science/Management Science 
Mandy Seddon (Bent) - French/Russian Studies
Jatinder Sehmi - French/Law
Andrew Shindler - English/Law
Soo Kiat (Harry) Tan - Law/Economics
Somluck Sophastienphong - International Relations 
Mark Temperley - French/Law 
Peter Walford - Music/Electronics 
Robert Whitehead - History/Politics
Fiona Whitelaw - German/Russian Studies 
Gary Wiffin - German & Economics
Aled Williams - Biochhemistry/Physics
Lavinia Wilson (Bale) – Biology/Computer Science
Phil Woodmancy - Economics/Geography

 Back to Directory of Alumni