Alumni: 1984 Directory

Simon Ainley - Politics/American Studies 
Janice Ayers (Worrall) - Chemistry/Mathematics
Mike Baldock - French/German
William Bangert - International Relations 
Chris Beeching - American Studies/Music
Kevin Bell - Electronics 
James Berriman - Chemistry
Martin Bisknell – Biochemistry/Computer Science
Catherine Broyd (Carslake) - English/Music/Education
Catherine Butcher (Emerson) - Russian/American Studies 
Paul Byham – Geography/Computer Science
Mary Chapman (Theodore) - History/Politics
Rob Collins - Computer Science/Physics
Patrick Connolly - English/American Studies
Malcolm Cornelius - Politics/Computer Science 
Helen Crooks - Mathematics/Sociology
Ian Down – Law/History 
Danny Elliott - History/Psychology 
Robert Evans – International Relations 
Steven Evans - Geography/Psychology 
Stephen Field - Law/Economics 
Joanne Finley - Biochemistry
Angela Fletcher - History/Politics
Gillian Forster - English/French
Ian Fowler - Electronics/Physics 
Richard Frampton – Politics/Psychology
Fiona Gillam (McMinn) – French/Law
Mike Goldsmith - Philosophy/Physics 
Nicola Goldsmith (Hardy) - Economics/German
Debbie Grafton (Bilner) - Geography/Economics 
Duncan Gray - Biochemistry 
Sharon Grimshaw (Conlen) - American Studies/English 
Esther Guluma – Sociology
Ian Harris - Economics/Law 
Mark Harrison - Physics/Electronics 
Clive Hebblethwaite - Biology/Geology
Victoria Hewitt - Law/American Studies 
Paul Howard – History/Politics
Bridget Hutchings (Atkinson) – English/History
Philip Hyde - Electronics/Physics
Andy Jackson - English/History 
Mark Jackson - Biology/Chemistry
Jackie Johnson (Salter) - Mathematics/Music 
Rachael Jones - History/Politics 
Christopher Kingshott - Economics/Geography
Karsten Kirchner - Economics/Computer Science 
Youri Korsak-Koulagenko - Electronics/Mathematics
Chris Lauder – Economics/Geography
Joanne Lee – English/Philosophy
Mark Lichtenhein - Computer Science/German 
Wirsiy Benedict Lukong - French/Law 
Simon Marsh - Computer Science/Electronics 
Jane Masih (Smalley) - Law/Politics
Miranda Mawer (Barry) - English/Psychology 
Janet Meadowcroft - American Studies/English 
Dave Murtagh - Education 
John Newman - French/German 
Kalpana Parajuli (Dhital) - International Relations
Janet Paxton (Caygill) – Geography/Psychology
Helen Perowne (Robinson) - Psychology/Sociology
Trevor Phillips - Education
Zoe Piponides - English?Economics
Marcus Popplewell - Economics/Geography 
Michael Raphael - Law/Politics 
Helen Robinson - Psychology/Sociology
Elizabeth Romaine (Dodds) - Geography/Psychology/Education 
Steve Rowe – Philosophy/Psychology
Jacqueline Salter - Mathematics/Music
Colin Scanes - Law/Psychology
Anthony Shock – Psychology/Biochemistry
Pippa Shukla – Economics/Geography
Donatus Sinsai - French/Law 
Alan Smith - Computer Science
Guy Swindells - International Relations
Julia Taylor (Mountford) - Psychology/Biology
David Vayro – Law/English 
Steven White - Education 
Jo Willis (Roberts) – English/American Studies 
Andrea Woodhouse (Collins) - French/Law
Tim Woolley - Psychology/Computer Science
Nicholas Wrench – French/English
Joanna Wright (Pickering) - English/Psychology 
Dimitri Zissimos - History/American Studies 

Back to Directory of Alumni