Alumni: 1981 Directory

Christopher Barratt – Geography/Economics
Sharon Bate (Loveridge) - Politics/Sociology
David Baxter - Electronics
Jenny Bending – Economics/French
Mark Blackburn - Politics/Philosophy/Economics
Eileen Bolton – American Studies/English
Tim Boxall - Economics/Politics
Jonathan Brown Geography/Geology 
Andrew Callen - American Studies/English
Glynn Catterall Computer Science/Mathematics
Andrea Cheetham - Mathematics/Music 
Tony Church - English/History
Jeremy Collins - Computer Science 
Michael Cunningham - Geology/Geography 
Jeremy Daines - Geology/Geography
Simon Daly - Biology/Psychology
Michael Dance - Computer Science
Hamish Davidson - International Relations
Louise Davies - Law/American Studies 
Ian Davy - Psychology/Sociology
John Dawson - American Studies/Politics
Linda Daysh - Applied Social Studies/Sociology and Social Anthropology 
Theo Dennison - International Relations 
Tracey Donley (Murray) - English/French 
Kevin Duffill - American Studies/Geography
Vincent Eades - International Relations 
John Easom - American Literature 
Richard Eldridge - Geography/Sociology 
Elizabeth Facer (Cox) - Law/French 
Francesca Fenn - Geography/Mathematics
Rod Fine - Psychology/Computer Science
Yoke Foo - International Relations
Paul Girvan – Geography/Geology
Paul Gorsuch – International Relations
Clive Greenwood - International Relations
Melanie Greenwood - American Studies/English 
Mark Harding - Economics/Geography
Andrew Harris - Law/Economics
Bruce Hart - Music/Electronics
Steven Hartley - Computer Science
Jane Hudson - Roman Studies/Russian
Anne Jackson (Pillinger) – English/Psychology 
Amanda Jones (Childs) - Politics/Psychology
Chan Keong - Law/Politics
Andrew Kennet – English/French
Winifred Kind – American Studies/History 
Doris Kovic - Psychology/Operational Research and Applied Statistics
Jon Lamonte – Mathematics/Geology
Helen Lightfoot (Farres) - Applied Statistics & Operational Research/Chemistry
Peter Lindsell - Music/Electronics
Pat Main (Flavell) - American Studies/Law
Pradeep Mathur - Chemistry 
Ian Melrose - German/Law 
Elisabeth Middup - Biology/Education 
Jenny Mooney (Lynas) - Social Studies/Sociology/Social Anthropology
Davina Morgan (Davies) – History/Law
Tehmi Morris – Geography/Sociology and Social Anthropology
Alan Mosley - Music/Psychology 
Richard Moverley - English/Psychology/Education
Nick Mytton – Economics/Geography 
Helen Nellis (Jones) - Law/Psychology
Andy Nicholson – Law/Economics
Lynne Norman – Postgraduate Certificate in Education 
Sue North – English/Psychology
Kevin Pattison - Economics/Geography 
Nigel Peters - International Relations
Jill Raistrick - American Studies/Politics
Steve Razzetti - American Studies/Politics
Norman Rides – Economics/History
Tim Robinson - Economics/German
Eric Rose – American Studies/English
Richard Skoyles - International Relations 
Tim Spencer - Geography/Economics 
David Stark – Law/Philosophy
Daniel Stedman - Geography/Geology 
Terry Synnott - Law/Psychology 
Vinay Tanna – Economics/Politics
Emma Tatton (Matthews) - Psychology/English
Lynne Thomas - French/History 
Peter Wentworth - History/Geography
Robin West - International Relations 
Elizabeth Wilcox - Law/Psychology 
Neil Williamson - Economics/Geography 
Julian Willis - Economics/Politics
Kevin Wilson - English/Psychology

Back to Directory of Alumni